Покриття із натурального дерева завжди цінувалися. Дерев'яна підлога – це найстаріші покриття для підлоги. З урахуванням еволюції сьогодні можна розділити на два види: масивну дошку та паркетну дошку (інженерну дошку). Ми постараємося відповісти на ряд питань, що часто виникають у покупців при виборі.

Що краще виглядає?

Зовнішній вигляд паркетної та масивної дошки відрізнити неможливо! В обох випадках ми бачимо зріз деревини. І для того, щоб зрозуміти, що це за конструкція, нам необхідно подивитися на плашку з торців. І тільки після цього ми можемо зі 100% упевненість стверджувати про конструкцію.

У масивній дошці виникають більші щілини, ніж у паркетній дошці?

Будь-яке дерев'яне покриття «дихає». Щілини в зимовий період можуть виникати як у масивній, так і паркетній дошці. Цей фактор дуже залежить від Вашого температурно-вологого режиму. Але все ж таки, у боротьбі за стабільність перемагає паркетна дошка (інженерна дошка). Масивна дошка має обмеження укладання нижче рівня моря і в приміщеннях з підвищеною вологістю. Попри перевагу паркетної дошки, правильно укладена масивна дошка поводиться не гірше паркетної. Адже укладання масивної дошки відбувається на підготовлену фанеру, товщиною 2/3 від товщини дошки, яка, у свою чергу, відіграє роль балансуючого шару. Іншими словами ми створюємо 2-х шарову паркетну дошку (інженерну), яка вважається більш стабільною ніж тришарова. Якщо Ви боїтеся появи щілин у дошці, ми рекомендуємо зупинити свій вибір на дошці, яка має по периметру фаску, яка і приховуватиме появу щілин у підлозі.

Масивна дошка прослужить більше ніж паркетна дошка?

У цьому питанні явним переможцем є потужна дошка. І говоримо ми зараз більше про орієнтовні терміни служби, які включають відновлення (шліфування) Вашої статі. Паркетна дошка укладена плаваючим методом шліфування не підлягає, тому термін служби варіюватиметься від 10 до 15 років. Паркетна дошка укладена із жорсткою фіксацією вже підлягає шліфовці, термін служби до 30 років з урахуванням усіх шліфувань. Кількість можливих шліфувань залежатиме від товщини верхнього (шляхетного) шару деревини. Масивна дошка маючи робочий шар 8мм може прослужити близько 100років, якщо шліфувати її кожні 12 років.

Укладання масивної та паркетної дошки. Що дорожче?

Паркетна дошка може бути укладена як плаваючим методом, так і приклеєна до основи на стяжку або на фанеру. Масивна дошка укладається на підготовлену фанерну основу.

Орієнтовні ціни на укладання:

Масивна дошка з жорсткою фіксацією (укладання на фанеру) 900грн/кВ.м

Паркетна дошка з жорсткою фіксацією (укладання на стяжку) 650грн/кВ.м

Паркетна дошка метод плавання (укладання на підкладку) 200грн/кВ.м

Безумовно, укладання з жорсткою фіксацією (на клей) має низку переваг.

Підведемо підсумок. Що ж отримаємо, купуючи масивну дошку?

Безумовно купуючи масивну дошку, Ви отримаєте максимум від Вашої дерев'яної підлоги: повну екологічність підлоги, максимальну теплоізоляцію, шумоізоляцію, можливість неодноразово відновлювати (шліфувати) дошку. На стиках з іншим покриттям використовувати коркові компенсатори або герметики, замість виступаючих порогів, укладати дошку без використання компенсаційних швів на стику приміщень. Відчуття монолітної статі під ногами, відсутності скрипів та похрумкування.

Якщо масивна дошка доступна для вас – ми рекомендували б віддати перевагу їй. За винятком укладання на теплі підлоги та в приміщеннях з високою вологістю. Звісно, ​​великий мінус масивної дошки – ціна.