Купуючи паркетну, масивну дошку під "маслом", нам слід точно розуміти під якою «олією» ми її купуємо. Від типу олії залежатимуть наші тактильні, зорові відчуття, трудомісткість догляду та можливість відновлення покриття. І це стосується не брендів, а можливих типів масляних захисних покриттів. Наразі натуральне покриття набрало високих обертів. І на ринку паркету все частіше нам пропонують купити паркетну, масивну дошку покриту масло-воском, олією, шовковою олією, лляною, тунговою, олією і т.д.

Розуміння про точний тип покриття Вашої дошки необхідно для того, щоб не потрапити в неприємну ситуацію і точно розуміти можливості Вашої підлоги. Так, один виробник паркетної продукції, не бажаючи уточнювати про точний тип покриття, написав – «просочена олія». Хлопці, які займалися укладанням, почувши, що дошка під олією, рекомендували відразу після укладання нанести додатковий шар олії. Але, на жаль, підлога стала липкою. Що говорило нам, що олія не висохла. В даному випадку підлога була покрита УФ-олією, яка створює тонку плівку з акрилатів, яка просто не давала просочуватися деревині новим маслом. Розглянемо типи масляних покриттів для паркетної, масивної дошки:

Паркетна, масивна дошка під натуральним маслом
Натуральна олія просочує деревину, захищаючи дошку від забруднень та висихання, не закупорюючи пори деревини. Тактильні властивості такого покриття практично не відрізняються від дошки без покриття. Візуально підлога має матовий характер. Відмінно підійде для високих шанувальників натуральності підлоги.

Паркетна, масивна дошка під Масло-віском
Масла з додаванням воску утворюють на поверхні підлоги захисну плівку, яка покликана підвищити зносостійкість підлоги в порівнянні з чисто масляним покриттям. Блиск такої підлоги може бути від матового і досягати глянцю.

Паркетна, масивна дошка під УФ-олією
Олія затвердіння якого відбувається під впливом ультрафіолетового випромінювання. Дане покриття покликане поєднати в собі зовнішній вигляд натуральних масляних покриттів, трохи підвищити зносостійкість і, мабуть, головний фактор - миттєве сушіння, що дуже зручно під час виробництва. Склад такого покриття назвати 100% натуральним ми не можемо. До складу такого покриття входять модифіковані рослинні олії-акрилати.

Яку олію вибираю споживачі?
Усі три типи масляних покриттів мають свої плюси та мінуси. Уф масло - міцніше за всіх, але найважче в локальному відновлення, та й натуральність вже не та. Поціновувачів натуральної олії зараз не багато, тому що за ним потрібен найважчий догляд. Найбільше до душі українському споживачеві масло-віск, маючи в собі оптимальне поєднання функціоналу та натуральності. Але вибір завжди залишається за Вами.